Lauri Läänemets
Lauri Läänemets
🇪🇪 Palju õnne Katrina Lehis! Olümpiamänge medaliga alustada on ainult rõõm!

Täiesti kindlasti suudavad järgmistel kordadel ka meie teised vehklejad oma tegeliku potentsiaali medalitesse suunata. Olete tulbid kõik!
Lauri Läänemets
Lauri Läänemets on koos kasutajaga Eimar Veldre kohas nimega Ruumieksperiment PaideWay.
Ruumieksperiment PaideWay
Oli au teha esimene saade Paideway stuudios Paide keskväljakul. Ridade Vahelt podcastis arutlesime Eimariga kui õige on ikka EL komisjoni kliimakava ja leidsime sealt ühe suure augu. #ridadadevahelt #LäänemetsLauri
Lauri Läänemets
Lauri Läänemets
Presidendi valimisteni on jäänud kuu aga meil pole õrna aimugi, kellest võiks riigipea saada.

Järjest vähemaks jääb Eesti rahval võimalust presidendi valimises kaasa rääkida. Kallas ja Ratas on ühisosa leidmise protsessis tänaseks juba läbi kukkunud.

Riigikogus presidendi valimiseks vajalikud 68 häält tähendab, et põhiseadus suunab erakondi ühisosa otsimisele. Põhiseaduse mõte ei ole presidendi valimine koalitsiooni poolt, kuid just seda tundub, et peaminister Kallas ja riigikogu esimees Ratas püüavad teha.

⌛️ Parlamendi suurimad erakonnad pole täna suutnud või tahtnud kõiki poliitilisi jõude ühise laua taha kutsuda. On tehtud vaid paar ilukõne telefoniga, et saaks avalikkusele öelda, et kõigiga räägitakse.

Seni kuni käiakse vaid kahekesi ettepanekuid tegemas, vastab iga elukogenud inimene ei, sest ta teab, et vajalikke toetushääli Kallasel ja Ratasel ei ole ning kuna puudub ühine tahe, ei pruugi neid ka tulla.

❗️On kolm võimalust kuhu selline asjaajamine välja jõuab:
1. Keskerakond ja Reformierakond leiavad koos kandidaadi ja panevad teised parlamendi erakonnad surve alla teda toetada. Toetatakse ning president saab valitud.
2. Keskerakond ja Reformierakond leiavad koos kandidaadi aga ta ei leia teiste poolehoidu ning Riigikogus kukub valimine läbi.
3. Ühist presidendi kandidaati ei suudetagi leida ning Riigikogus seatakse vastastikel kokkulepetel üles erinevaid inimesi, et üht või teist esile tuua aga teatakse, et valimine liigub valijameeste kogusse. Tundub, et oleme just sellele rajale sattunud.

🇪🇪 Kui küsida, et keda mina presidendina näeksin, siis loomulikult on see inimene Marina Kaljurand. Vaieldamatult senistest kandidaatidest kõige suurema toetusega rahva seas, konkreetne ning välissuhtluses kogenud.
To see the Instagram feed you need to add your own API Token to the Instagram Options page of our plugin.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data01/virt84421/domeenid/www.saadik.ee/htdocs/wp-content/plugins/feed-them-social/feeds/instagram/class-fts-instagram-feed.php on line 906