Minu uus väljakutse on täiesti teisest ooperist!

Lasin ennast vahepeal laulatada ühe startup ettevõtmisega, sest palju vaba aega ei mõju pärast väljapuhkamist kuigi hästi, võib lausa laiskuseks välja areneda.

Kui valimistel rääkisime ideest Uberi jagamismajanduse loogika põhjal ühistranspordisüsteemist Türi vallas, mida nüüd ministeeriumid edasi ajavad, kuid kahjuks ilma Türi valla osalusõhinata, siis samadel põhimõtetel ettevõtmine potsatas juba minu postkasti tegelikult valimispäeva järgsel hommikul.

Liitusin startup CareMate entusiastliku tiimiga alles hiljuti. Meie idee on lihtne – aitame perekondi kelle lähedane (eakas, erivajadusega inimene) vajab kodus tuge, alates koristamisest ja toidu tegemisest kuni pesemiseni või tõstmiseni (hind mõistlik 10 euri tund). Lihtsamalt öeldes tahame anda igale inimesele võimaluse oma elu elada, sellele kes tuge vajab ja sellele kes hooldama peab, sest tihti tuleb hooldusvajadus ootamatult ja võib terve su elu uppi lüüa.

Uberile sarnaselt viime kokku need kes seda tööd teha tahvad ja need kellel abi vaja läheb. Töötajad peavad läbima lühikese veebikoolituse nagu taksomajanduseski. Nii töö tegija kui tellija saavad ise öelda kuna, kaua ja mida nad on nõus tegema. Kusjuures töö tegija saab suurema tunnitasu kui selles valdkonnas muidu makstakse.

Oleme oma mõttega alles alguses ja hetkel Ajujahi TOP 30 seas. Et edasi jõuda, siis peame mõtte töösse lükkama ja käibenumbreid näitama. Meil on olemas Tallinna piirkonnas koolitatud töötajad ja otsime mõnda inimest, kes on nõus meie teenust proovima. Seega, kui sul on huvi või on kedagi soovitada, siis sellest oleks lähinädalatel väga suur abi. Anna mulle kindlasti teada!

Kui keegi kohe aga teenust ei vaja, kuid üldiselt võiks see vajadus olemas olla, siis meid aitaks ka lühikesele küsimustikule vastamine, et saaksime paremat teenust pakkuda. Aitäh!

Minu rida on osa turundusest ja müügist, milles küsimus, sest olen kõike seda varem teinud… mõtlesin algul nii. Pean aga tunnistama, et palju põnevam on, sest see mida varem olen teinud on täiesti teistel loogikatel põhinenud. Mul on kõvasti õppida ja see on just see, mis sobib – tunnen, et ei oska paljut ja pean õppima, st arenen, avastan ja see motiveerib. Tegelikult on CareMate peaaegu sarnane ühele meie valimislubadusele Türil, et eakaid inimesi mitte üksildusse jätta, vaid neid omavahel suhtlema panna. Vb õnnestub mul saadavat kogemust ka Türi valla osas rakenda, sest mida aeg edasi, seda südamelähedasem teema on.

Kui palju poliitikale ja kui palju startup elule oma aega pühendan, veel ennustada ei oska. Kõik sõltub võimalustest ja pakkumistest ning mis veel tähtsam – tulevikuväljavaadetest, et jätkuks väljakutseid. Türi asju ajan kindlasti edasi, sest on mida urgitseda ja on mida ellu viia, pealtvaatajaks ei kavatse jääda ja elementaarne on see, et Väätsa rahvaga paugutame ka koos edasi.

Kõik head ja samuti kriitilised mõtted neil teemadel on minu poolt igati oodatud.