MISMOODI ME SEDA KÕIKE SIIS TEEME..

Nonii konkurendid, nüüd avaldan sotside Türi valimiskampaania info. Samas loodan, et peale teie ka teised seda postitust loevad, sest eelkõige on see mõeldud neile, kes meile kaasa elavad või alles otsivad neid, keda toetada.

Teatavasti on valimised mõnikord päris nutuselt igavad. Vesises sügisilmas tänavanurgal seisvad kandidaadid oma telgiga peaks kõigile tuttav vaatepilt olema. Mida lähemale tuleb valimispäev, seda allergilisemaks inimesed selle telgi ja flaieri jagaja suhtes muutuvad ning kui väga aus olla, siis ega selles jagaja rollis ka väga mõnus olla ei ole. Kuid peab, kuidas muidu meie mõtteid või plaane teatakse. Ma ei hakka väitma, et me telgile pöördeid sisse ei aja, kuid püüame viia selle passimise miinimumini.

Nii nagu vallajuhtimisel lööb mul rekreatsioonikorralduse veri vahel vemmeldama, proovime seda seekord ka valimiskampaanias. Nii, nüüd tuleb esimene suur saladus! Püüame teha kampaania, millest on kogukonnale kasu, seda nii teadmiste, emotsioonide kui käega katsutavate tulemuste poolest. Ükskõik milline on valimispäeva õhtune tulemus, saame igal juhul öelda, et oleme juba muutuseid esile kutsunud või pannud veerema mõned mõttesoovid ja ideepallid, mis kõigile kasu toovad. Kogu selle pingutuse positiivne osa seisneb ühtlasi selles, et meil avaneb suurepärane võimalus kampaania tegemist nautida ja ise selle käigus areneda. Nii, et kes vähegi tahab midagi Türi, Käru või Väätsa kandis huvitavat teha, olete väga oodatud kaasa lööma!

Mis puudutab programmi, siis poliitikud ütlevad, et programmiga valimisi ei võideta. Seal võib tõesti tõetera sees olla, kuid sellest hoolimata kulutame palju aega oma programmi koostamisele. Üks ja päris nutune loogika näeb valimisprogrammi vajadust eelkõige kampaania töövahendis, meie aga soovime hiljem selle järgi valitseda ja olulist ära teha. Nüüd siis teine saladus!

Me paneme programmi päris palju mõtteid, mida ei saa 4 aastaga teostada, kuid mis Türi ja kogu Järvamaa arengu jaoks olulised on. Niiöelda keskpika perspektiivi teemad, mida tavaliselt välditakse, sest sul pole järgmiste valimiste eel midagi ette näidata. Pean tunnistama, et ainult tilu-lilu lubadustest hakkaks endast täiesti hale, selle võimaluse jätame kõigile teistele.

Käisime just hiljaaegu ühel Tallinna tuuril teatud programmi teemasid uurimas. Külastasime EASi ja võtsime detailselt läbi nii Eesti siseste kui välisinvesteeringute teemad, kohtusime mehega tulevikuuringute sihtasutusest suuremate tehnoloogiliste muutuste teemal. Töötukassa nõukogu esimehega koos lahkasime töökohtade loomise, täiskasvanute koolitamise teemasid ning võtsime läbi Kutsekoja uuringud ja vaate Eesti tööturu ja hariduse vajadustest. Lõpetuseks kohtumine tervise- ja tööministriga, saime ülevaate valitsuse vaatest Eesti arengutele ja olulisematest plaanidest meid huvitanud valdkonnas.

Kolmas jalust rabav saladus on see, et programmi koostamisel kasutame kõiksugu meile kättesaadavaid teadusmaterjale ning sotsioloogilisi uuringuid. Kindlasti on programmis ka korralikku kõhutunnet. Suures osas aga põhineb kas inimeste vajadustele või lähtub teatud ühiskonnaprotsessidest.

Ja pisieesmärk seisneb lootuses, et kui kogu maailm muutub, siis ehk on aeg ka valimiskampaaniatel muutuda ning me võiks siin ühed teerajajatest olla. Jätkuvalt ootan sind, kes sa neid loogikaid ja meie tegemisi hindad ning soovid end ajalukku kirjutada, meie kampa!