Olen otsustanud- kandideerin Riigikokku

Olen andnud oma nõusoleku kandideerida Riigikokku 3. märts 2019 toimuvatel valimistel.

Ma tunnen, et mul on mõtteid ja nägemus, arusaamine, mida Eesti ja eriti Järvamaa vajab ning ma soovin neid teostada. Türi vallavolikogus on hea, olen nii mõndagi teinud, kuid olulisemates küsimustes jõuad ikka selleni, et otsust ei tehta Türil ega Järvamaal, vaid Riigikogus. Näiteks transpordiühendused, kuidas ja mis tingimustel noored pered kodulaenu saavad või kutsehariduse võimalused.

Minu südamelähedased teemad, mida riigi tasandil sooviks edasi ajada, on jätkuvalt haridus (haridusuuendused), sealhulgas täiskasvanuharidus, kuidas rohkem tasuvat tööd väljaspool kuldse ringi valdu oleks ning kuidas tagada, et ükski inimene ei jääks vanaduses üksi. Siinkohal mõtlen nii eakate vabatahtliku töö innustamist kui hooldusküsimusi. Samuti roheline energia ja energiasäästu küsimused.

Oma valimislubadustest ja väärtustest, mille eest seisan, kirjutan kindlasti veel pikemalt järgnevates blogikannetes.

Kohapealseid asju  tuleb otsustada ja ellu viia koos kohaliku kogukonnaga, ent kui need ületavad maakonna piire, on riigi tasandil oluline kohapealsete soovidega arvestada. Kuigi riigikogu liige teeb otsuseid mõeldes Eestile, on ilmselge, et Järva- ja Viljandimaalt valitud saadikul on ühtlasi kohustus seista selle piirkonna huvide eest. Parlamenti on vaja rohkem kohaliku elu tunnetust, tasakaaluks Tallinna ja selle lähiümbruse mõju suurenemisele. Muideks, 101 riigikogu liikmest valitakse 43 Tallinnast ja Harju-Raplamaalt.

Kuigi ma ei ole Järvamaal sündinud, siis ma elan täna siin ja arvan, et olles viis aastat igapäevaselt pea kõigi küsimustega maakonnas tegelenud, tean ja tunnetan nii mõndagi. Oma kogemusest võin öelda, et arusaamine mis toimub, võtab umbes aasta, kuid mõistmine, mis ja miks toimub, võtab vähemalt kolm aastat. Seega on raske uskuda neid kandidaate, kes enne valimisi Järva- Viljandimaale kandideerima kupatatakse ja otsitakse neile mingi näiline seos piirkonnaga. Jah, nad võivad siit palju hääli saada, kuid kas otsustamisel neil ka mingi tunnetus meie vajadustest on või lähtuvad lõpuks ikka Tallinna kogemusest?

Kõik mõtted ja küsimused on teretulnud. Samuti pakkumised, mis võiksid valimiste heale tulemusele kaasa aidata.