PLAAN B

Väga paljud on pärast valimisi minu käest küsinud, et mis on minu plaan B?

Kõigepealt tahan tänada kõiki neid, kes minu poolt hääletasid. 547 häält on Järvamaa mõistes tohutu usaldus ja 3 häält vähem kui senine Türi vallavanem Pipi-Liis. Ainukese vahega, et mul oli kandideerida esimene kord, temal aga varasemalt 439 häälega tulemus all.

Väätsalt sain hääli 145 häält, Jarno Laur tegi eelmistel valimistel Väätsa rekordi 165, arvestades, et seekord oli võimalik valida lisaks IRLi, EKREt, teisi kandidaate, olen tulemusega väga rahul. Kärust 3, seega Türi vallast 399 toetushäält. Seega ei saa rääkida ainult Väätsa inimeste tahtest, vaid Türi elanikud andsid selgelt märku, et värsket energiat Türi juhtimisse on vaja!

Valimistulemuseks kujunes 23 liikmelises volikogus IRL 10, SDE 7, REF 3, EKRE 2, KESK 1 kohta. Sisuliselt oli kaks koalitsiooni võimalust IRL+REF+KESK ja SDE+REF+EKRE+KESK. Loomulikult kompasid kõik võimalusi ja tegid ettepanekuid, kuid otsustas Reformierakond, sest ilma nende 3 hääleta oleks keeruline olnud teistel midagi ette võtta. Seda, miks Reformierakond otsustas senist mugavuskoalitsiooni jätkata, peab nende endi käest küsima.

Tuleb tunnistada, et mul ei olnud välja mõeldud Plaani B. Oli vaid plaan A, valimistel hea tulemus teha ning Türi valla arengule uus hoog anda. Südamega tehtud kampaania tähendab, et elad tugevalt sisse, mõtled ideed niipalju läbi, et kujutad ette nende teostamist ja tulemit. Mitte vallavanema kohast ilmajäämine või teine tulemus valimistel, ei ole raske, vaid just armsaks saanud ideede realiseerimisvõimalusest ilmajäämine. Tõesti väga ebameeldiv tunne, ei soovita kellelegi. Emotsioonid käivad üles ja alla.

Lõiguke SDE Järvamaa valimispeolt. Laulab Kaarel Orumägi oma kirjutatud valimiste laulu.

Kõrvalt vaadates tundub kampaania suhteliselt kerge olevat. Aga ei ole. Kõige raskem on kandidaatide otsimine, sest nemad määravavad suuresti tulemuse ja kui sul juba ühest otsast läheb hästi ning teisest otsast hakkab kärisema või kui päevas räägid 10 inimesega ja saad järjest korvi, on tükk tegu, et end motiveerida. Aktiivse kampaania tegemine on selle kõrval tore tegevus. Ma pole näiteks kunagi oma elus vist nii palju kirjutanud kui nende valimiste ajal 🙂 Lõpuks siis tulemus ja kui see on opositsioon, siis tegelikult paneb mõtlema, kas kõik need pingutused ja ennast salgav töö on seda kõike väärt.

Igal juhul peab keegi opositsiooni jääma ja eks ma olin ka selle võimalusega arvestanud. Rivist see mind välja ei vii, sest tean, et mul on miljon võimalust mida iganes teha. Hetkel on kindel, et uusi teadmisi lähen küll omandama. Olen täiskasvanuõppe olulisusest väga pikalt rääkinud, nüüd saan oma sõnade järgi käituda. Samas, kellel on mõni hea töö pakkuda, siis olen avatud. Oluline ei ole ainult palk, vaid ka väljakutse. Enese teostamise võimalus. Eriti äge oleks millegi võimatuna tunduva tegemine.

Moodustame 7 volinikuga kindlasti tugeva ja konstruktiivse opositsiooni. Lubame, et hoiame silma peal ning sekkume igal hetkel kui vallavalitsuse töös paistab mugavust, laiskust või kui neil saavad ideed otsa. Meie programmiliste seisukohtade eest seisame ning loodame, et mõni neist saab siiski ka ellu viidud, kui mitte vallavalitsuse või volikogu abiga, siis teeme ehk midagi sotsidega ära.

Arvestades, et 4 aastat sai päris kõvasti rakkes oldud, siis on nüüd väga hea võimalus sõprade ja tuttavatega rohkem mõtiskleda, mõned isiklikud plaanid ellu viia. Kõik kellel muresid ja häid mõtteid on, teid ma kuulan samuti hea meelega. Lähme kohvitame (joon tegelikult kakaod)!

Lõpetuseks aga suur tänu kaasteelistele. Kõigile kandidaatidele, kõigile Türi, Väätsa ja Käru inimestele kes abiks olid, kõigile sõpradele ja nõunikele ning kaasaelajatele! Loodan ise, et plaan B saab olema midagi sama suurejoonelist kui seda oli äsja lõppenud Väätsa vald ja võimalus seda valda juhtida!