TÄNASEST TALLINNA LINNAVOLIKOGU LIIGE

Tallinna linna valimiskomisjon tegi muudatused Tallinna volikogu koosseisus ning määras mind Riigikokku Andres Anvelti asendama suundunud Barbi Pilvre asemel volikogu liikmeks.

Väätsa vallavanema ametist ei kavatse ma loobuda, see on minu töö, mida teen hinge ja armastusega edasi. Enne oma vastuse ütlemist, kas olen nõus Tallinna volikokku minema, pidasin nõu nii Väätsa volikogu esimehe kui volikogu endaga, sest kindlasti mõjutab see natukene minu tööd Väätsal. Väätsa jaoks ei ole aga olukord uus, sest meie eelmine vallavanem Jarno Laur, oli vallavanema ametiga samaaegselt ka Tartu linnavolikogu liige. Mäletatavasti sai ta oma töö ja tegemistega hästi hakkama.

Mulle on see esimene kord kuuluda kohaliku omavalitsuse volikokku. 2013. aasta kohalikel valimiste hääletas minu poolt 124 inimest, kellest väga paljusid tean isiklikult. Ühtlasi tean, et nad soovivad mind volikogus näha ja seega on mul ka väikestviisi kohustus nende ootustele vastata. Kõigile minu poolt hääletanutele veelkord suur aitähh ja mul on hea meel, et võite oma hääle mõju üle heameelt tunda.

Hoolimata suurepärasest võimalusest ja kogemusest Tallinnas, on minu plaanid seotud siiski Väätsa, tulevase Türi valla ja Järvamaaga. Olen juba ammu öelnud, et valimistel kandideerin selles omavalitsuses, kellega Väätsa ühineb, sest muidu oleks praeguseks juba kolm aastat pingutusi ja sihiseadmisi asjata. Lisaks vallavanema tavapärasele tööle on meil Käru ja Türiga koos vaja alustada uue arengukava, eelarvestrateegia, 2018. aasta eelarve ning muutmist vajavate teiste õigusaktide koostamisega. Kõigis nendes dokumentides peavad olema kajastatud tänase Väätsa huvid ning kogu piirkonna pikemad arenguplaanid, mille eest kavatsen jätkuvalt seista.

Tallinna linnavolikogu istungid toimuvad kaks korda kuus. Millise komisjoni liikmeks ma saan, seda veel öelda ei oska, kuid hing ihaldab hariduskomisjoni, mille liige ka Barbi oli. Mul on Järvamaa hariduselu seest näinuna päris mitu mõtet, mõned neist väga elementaarsed ja ilma opositsioon- koalitsioon kähmlusteta Tallinnas hästi rakendatavad. Eks paljud mõtted vallavanema kogemuse pealt veel tekivad, sest mul võiks ju omavalitsusjuhina olla teiste volinike ees ka väike eelis.

Teistpidi proovin Tallinna teadmised ja võimalused Järvamaa kasuks pöörata, olles selleks vahemuhviks, mis head ideed ja arengusuunad maapiirkonna jaoks ümber kohendab. Suurel linnal on lihtsalt rohkem ressursse ja nüüd avaneb mulle suurepärane võimalus ammu huvi pakkunud teemadesse süüvida – tuleviku transpordikorraldus, sotsiaalsüsteemide arendamine ja rahvastikuprotsessid ning ettevõtlus.

Tallinnas olen varasemalt Väätsa asjaajamiste tõttu päris tihti teatud perioodidel käima pidanud. Ajakasutuse mõttes saan nüüd mõned käimised ühendada ja kui autoga minna pole vaja, siis näeb mind veidi rohkem rongiga sõitmas.