TÜRI KASUTAMATA VÕIMALUSED. KULTUUR

Käisin TüriL, Üle- Eestilise Noorte Muusikaliteatri muusikali “Libahunt” vaatamas. See oli ülivõimas! Nii nagu oleme muusikale nägema harjunud. Olen osa saanud Eesti teatrite loomingust kui ka Broadwayl pakutavast. Arvestades aga aega, kui kiiresti hetkel Türi Kultuurikeskuses mängitav muusikal valmis sai, on tegemist supertulemusega.

Kokku võtvalt käib asi sedasi, et üle-Eestilise castingu käigus otsitakse noored näitlejad, lauljad ning tantsijad ning tuuakse Türile kokku. Proove tehakse kuni kaks nädalat hommikust õhtuni muusikalilaagris, mille lõpuks valmib suurepärane kultuurielamus. Tundub lihtne aga tegelikult tohutu töö. Pean siinkohal tunnustama kogu krempli vedajat, lavastajat Kaarel Orumägi. Seda kõike on tehtud juba viis aastat.

Foto: Rebecca Christal Õunap

Siin seisabki kasutamata võimalus. Tervelt viis aastat suurepärast muusikali, ambitsiooni suuremaks saada aga ei mingit märkamist vallavalitsuse poolt. Jah, kultuurimaja toetab ja seda saab kasutada tasuta, kuid niivõrd vägev asi tuleks suuremaks puhuda. Sellesse kirge ja kvaliteeti võib investeerida kindlalt. Samas ei ole Türi vallavalitsus osanud sellest kõigest mingitki võitu välja võluda. Noored, kes muusikali teevad, on tähelepanuta, tehtavat ei võimendata ning perspektiivi ei pakuta. Napilt läks seekord, et kogu asi Tallinna ei kolinud.

Minu nägemuses tuleb kogu tegevusele tugi taha organiseerida, valla ja ettevõtjate kaasabiga võimaldada suuremaks kasvada. Üle- Eestiline noorte talentide korje võiks olla vabalt põhjalikum. Samuti võiksime rohkem noori suveks Türile tuua ning ühe muusikali asemel võiks neid mitu toimuda. Suurem reklaam taha ja aasta- aastalt muudaks kogu sündmuse populaarsemaks ning oma võidu kooriks vald seda külastavate turistide pealt. Samuti annaksime sellega noortele eesmärgi ja võimaluse ning muudaksime vajaduse siit minema minna, vajaduseks siia tagasi tulla.

Võib – olla peab selleks silma olema ja kõigile pole seda soont antud. Võib – olla on asi maailmavaateline – kõik saagu siin ühiskonnas ise hakkama, tehke oma teatrit ise! Olgu kuidas on, kuid soovitan kasutada võimalust. Libahunti mängitakse veel 23.august kell 19.00, 24.august kell 19.00, 25.august kell 19.00 ja 26.august kell 17.00