Koos kogukonnaga

Koostegemine

Minu suuremad saavutused on alati olnud koostegemised. Inimeste võimestamine, neisse uskumine, sest inimeste fantaasia ja tegutsemisvõime ületab alati mistahes ametlikku töögruppi või institutsiooni. Üliõpilasesindajana Tallinna Ülikoolis võitlesime välja Tallinnas olevate ühiselamute renoveerimistoetused. Väätsal elades olen saanud koos teistega tõestada, et igal pool Eestis on võimalik peaaegu kõik, mis Tallinnas, Londonis või Stockholmis.

Haridusuuendused

Andsime väheneva õpilaste arvuga Väätsa Põhikoolile uue hoo. Täna on see kool Eesti haridusuuenduste lipulaev, meil on koostöölepingud suuremate Eesti ülikoolidega, õpilaste arv on kasvanud kolmandiku võrra. Väätsa veab eest Eesti kosmosekoolide võrgustikku, saadab uurimisjaamu kosmose piirile ja on käinud isegi OECD haridusministritele tuge pakkumas kogu maailma hariduseesmärkide arutamisel.

Lumememmede paraad

Kui ilmaolud lubavad, ehitame igal talvel ühel sobival nädalavahetusel Väätsal 4,5 km pikkuse tee äärde lumememmesid. Näiteks 2018. aastal sai neid 1536, väga erinevaid ja vahvaid. Tegevusel on mitu mõtet. See liidab tugevalt kogukonda, koht, kus tegutsetakse tõmbab noori peresid elama ning valmis lumememmed muutuvad turismimagnetiks. 2017. aastal saime lumememmede eest Eesti kõrgeima turundus- ja kommunikatsiooniauhinna  – Kuldmuna ja eripreemia.

Väätsa jõulu-vaateaknad

Igal aastal dekoreerime Väätsa rahvamajal ja kohvikul 45 akent ning muudame need imelisteks jõulu-vaateakendeks. Täpselt sama ägedateks kui maailma suurlinnade kaubamajadel jõulude ajal. Samal ajal toimuvad imearmsad jõuluturud rahvamaja ees, mis on väga populaarsed. Kogu ettevõtmisega on seotud rohkem kui sada inimest väga erinevatelt elualadelt – lasteaed ja kool, eakatekodu, jahimehed, sportlased, tantsijad jne.

2020. aasta jõulukuul külastas aknaid 15 000 inimest, see teeb väätsakate imeteost Järvamaa populaarseima turismisihtkoha, väheseid kohti Järvamaal külastatakse aasta jooksul sama palju kokku.

Rabarada

Kui teid kaunis loodus huvitab, siis tulge Väätsa rabasse. Ehitasime koos kogukonnaga Teeme Ära Talgute raames sinna ühe päevaga 1,4km pikkuse laudtee. See on minu elu üks hulljulgemaid ettevõtmisi, kuna töö oli füüsiliselt raske, logistiliselt keeruline ja vabatahtlike entusiasmil põhinev.

Väätsa Kortermajade Festival tõestab ühtlasi, et igas kunagises kolhoosikeskuses on Kalamaja-, Supilinna päevad või Uue-Maailma Tänavafestival võimalik veelgi ehedamalt. Taaskord peaaegu ilma rahata ning suuremat osa kogukonda kaasav.