ELAN JÄRVAMAA POPIMAS VALLAS!

Seda vähemalt elanike juurdekasvu mõõdupuu järgi. Aasta algusest vaadatuna on väätsakate arv suurenenud 31 inimese võrra. Muidugi on mu popi valla pealkiri veidi meelevaldne, sest tõeseid järeldusi saab teha pikaajalises aastate võrdluses.

Samas on uhke tunne küll, sest Järva-Jaani inimeste arv suurenes 14 ja Kareda oma 3 inimese võrra. Ülejäänud omavalitsused on miinuses.

Päriselus on aasta algus alati positiivsem kui augustiga algav aasta lõpuperiood, kui mujale elama läinud vahetavad lasteaia või koolikoha pärast ametlikku elukohta.

Seda juttu, et Väätsale tahetakse elama tulla, kuid meil puudub korterite nappuses sisuliselt üüriturg ja maju on müügis liiga vähe, et seda valikuks võiks nimetada, olen ammu rääkinud. Midagi selles Väätsa vallas ikka on, sest viimaste aegade rahvastiku trend on pigem paremuse poole olnud.

Võime öelda, et meil on energiatark koolimaja, suhteliselt korras teed, korras lasteaed, muru niidetakse tihedamini kui paljudes teistes kohtades jne. Kuid hooned ja tänavad ei määra eelistust elukoha valikul, sest selles teemas konkureerivad kõik Eesti omavalitsused. Küsimus on, et mille poolest me teistest erineda saaksime?

Kui sul on valida, kas asuda elama kohta kus midagi toimub või kus on vaikus, siis valid alati elu ja melu. Ühe valla või linna muudavad ligitõmbavaks ikka inimesed. Nende omavaheline läbisaamine, koostegemine ja see, kui palju kohalik võim kodanikualgatust võimestab ja häid ideid tagant tõukab.

Olen seda usku, et inimeste fantaasia on piiritu, ühe ja sama probleemi lahendamiseks suudavad kõik täiesti erineva vaatenurga leida. See kõik on suur väärtus ja rikkus. Algatused ja ideed kasvavad vaid juhul, kui sa nendega üksi ei jää ning sind maha ei tehta.

Järgmine koostegemine on laupäeval Teeme Ära talgutel. Kas rabasse tehtav laudtee saab valmis või jääb veel 100 m teha, see ei olegi nii tähtis. Oluline on koostegemisest saadav eduelamus ja läbi selle kokku kasvamine. Nähtamatud protsessid, kuid tohutult võimsad.