KEDAGI EI LASTA LAHTI!

Minu jaoks täiesti imelik, et pean sellisel teemal üldse kirjutama, kuid on põhjust. Olen kuulnud ja isegi rääkinud inimestega, kellele on naha vahele surutud hirm, et tulevad võimule sotsid, lasevad teid kõiki lahti. Ilmselt taaskord üks valimiskampaania nippe, kus konkureeriva nimekirja väljamõeldud terroriga hirmutades inimesi enda külge kleepida või siis oma kandidaate rohkem jooksma panna. Tean, olen üliõpilasena ühikate kampaanias sama taktikat kasutanud. Töötas. Väga hästi töötas.

Mõned põhjused, miks see nii ei ole:

  • esiteks on küsimus väärtustes ja põhimõtetes. Minu jaoks on läbi nö konkurentide kõrvaldamise enda upitamine väga väikese maailmaga inimeste teema. Ma ei ole selles kunagi võimalust näinud, pigem on teada, et asi lõppeb lõpuks enda kapseldumise ja igal pool tondi nägemisega. Viimane asutuse juht, kelle Väätsal tööle võtsime oli erakondliku kuuluvusega, aktiivse taustaga ning kandideerib täna IRLi nimekirjas Türil. Meie jaoks oli oluline, kas ta saab oma tööga hakkama, mitte maailmavaade.
  • kui vaja, siis suudan silma paista mitte teiste maha surumise läbi, vaid enda tööga. Tunnen selles end väga kindlalt, ilmselt olete seda isegi näinud, et Väätsa on suhteliselt hästi pildis, kõik areneb. Mõtteid mida Türil teha ning ambitsiooni need ka teoks teha, mul jätkub.
  • meie eesmärk Türi valda juhtides on areng. Soovime, et Türi vald areneks ja seda väga paljudes erinevates valdkondades. Kes vähegi midagi muudatuste juhtimisest teab, siis mõistab väga hästi, et kui sinu ambitsioonikad plaanid saavad alguse inimeste väljavahetamisest, siis leiad peagi eest demotiveeritud meeskonna ja sipled jamades. Pealegi kuulub minu tõekspidamiste hulka ühe skaudijuhi eeskuju, kus ta pidevalt tõestas, et igas inimeses on head ning iga inimene on võimalik panna pingutama sinu eesmärkide suunas. Pead lihtsalt uskuma ja pingutama.

Loomulikult, tööd peab tegema ning ma eeldan meeskonnatööd, teisiti ei saa. Ning kui ühel päeval tegeleme kvaliteedijuhtimises inimeste parema kaasamise küsimustega, siis tõesti, siin ei olegi võimalik vastu puigelda.

Töötage rahus head Türi valla inimesed, need kes töötavad vallamajas, kes on asutuste juhid või kes õpetavad. Me ei tule kedagi lahti laskma, vaid koos teiega Türi valda paremaks tegema!